CHANOV

další informace


Náklady na výstavbu sídliště (rok 1978):

328 bytových jednotek - 27 880 000 Kčs

Středisko obchodu a služeb - 4 500 000 Kčs

Škola - 10 720 000 Kčs (jediná bez rekonstrukce zachovalá budova)

zdroj: Fakta o likvidaci starého MostuV Mostě přistoupí k ekologickému vytápění sídliště Chanov

29. března 2003 15:57

LITVÍNOV (Mostecko)/MOST (ČTK) - Mostečtí radní rozhodli o nákupu nového kotle na tuhá paliva s fluidním spalováním, který bude zásobovat teplem problémové sídliště Chanov. Ekonomická analýza vyhodnotila hnědé uhlí jako výrazně levnější palivo, než je elektřina či zemní plyn, řekla ČTK náměstkyně primátora Hana Jeníčková. V Chanově žijí Romové a nepřizpůsobiví lidé, kteří dlouhodobě patří k největším dlužníkům. Na celkové částce dlužného nájemného kolem 130 milionů korun se podílejí 40 procenty. Zatímco u 7000 obecních bytů na území Mostu klesl loni celkový dluh o téměř dva miliony korun, v chanovském sídlišti se 435 byty se naopak o více než milion zvýšil. Dlužníky nepřimělo k placení nájemného ani zabavování sporáků nebo odstávka teplé vody v celém sídlišti.

Při řešení problematiky Chanova se chce proto vedení mosteckého magistrátu obrátit i na vládu. Otázka národnostních menšin totiž přesahuje podle Jeníčkové hranice obcí a měst. Investovat do rekonstrukce systému vytápění v Chanově je však nevyhnutelné, stará kotelna dosluhuje.

Stará uhelná kotelna je podle Jeníčkové ve špatném technickém stavu, na poplatcích za překročení emisních limitů a znečištění životního prostředí město navíc přicházelo ročně o 170.000 korun.

"Přínosem nového kotle za 12 milionů korun bude i snížení emisí pod stanovenou normu, což nám umožní požádat o dotaci ze Státního fondu životního prostředí ve výši až 80 procent nákladů. S vedením Mostecké uhelné společnosti budeme navíc jednat i o příznivé ceně uhlí," uvedla Jeníčková.

Zdroj zprávy: http://www.ekolist.cz

(http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?x=130088)


Úvodní stránka

Hlavní fotogalerie

Blok 9 a jeho demolice

Obrázky z přilehlé vesnice

Další informace

Odkazy